ظروف یک بار مصرف پلاستیکی

تاریخ انتشار :1395/01/17

پلاستيك‌ها، پليمرهايی هستند كه از سنتز مواد اوليه‌ای به نام مونومر تهيه می‌شوند. مونومرها موادی سمی و برای سلامت انسان مضر هستند؛ در حالی كه پليمرها خنثی هستند و مشكلی ندارند. اما اشكال كار اينجاست كه معمولاً در فرايند تهيه پليمرها مقداری مونومر باقی می‌ماند. اگر اين فرآيند اصولی و مطابق استانداردهای لازم صورت گرفته باشد، مشكلی برای سلامت افراد به وجود نمی‌آورد. برای همين در استفاده از پلاستيك‌ها به عنوان ظروف غذا بايد بسيار محتاط بود و در ضمن به هرنوع پلاستِيكی نبايد مجوز بسته بندی مواد غذايی داده شود.

در حال حاضر به دليل استفاده غيرمجاز از پليمرهاى بدون پايه  food grade در بسته بندى و نگهدارى مواد غذايى، شناسايى صحيح اين محصولات توسط مردم تا حدودى با مشكل روبه رو شده است. وزارت بهداشت در اين راستا سعى كرده است كارخانه هاى توليدكننده ظروف يك بار مصرف را از كارخانجات توليدكننده قطعات پلاستيكى در مصارف صنعتى تفكيك كند. ضمن اينكه كارخانه هاى توليدكننده ظروف پلاستيكى براى مواد غذايى بايد پروانه ساخت داشته باشند.

مزايای استفاده از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی:  

1- داراي مقاومت به مواد الكلی
۲-  صرف انرژي کمتر براي تولید
۳- قابلیت شکل پذیري بالا با گستردگی متفاوت خواص فیزیکی
۴- طرح پذیري
۵- شفاف بودن

مهمترین معایب استفاده از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی:

۱ - اشکال در بازیافت آنها و مخاطرات محیط زیست
۲ - انتقال مواد مضر ( مونومر ها) به غذا در شرایط خاص
۳ - قابل استفاده در ماکروویو نمی باشد.

مناسب بودن پلاستيك ها در كاربردهاى غذايى :

تمامى پليمرها از نوع دست اول تا آنهايى كه بازيافتى بوده و همچنين ظروف پلاستيكى حتماً بايد قبل از استفاده در صنعت غذايى تحت آزمون Food grade قرار بگيرند. اين آزمون تحت استانداردهاى اتحاديه اروپا (EEC) و آمريكايى (FDA) انجام مى شود. با انجام آزمون هايى كه در اداره كل آزمايشگاه هاى كنترل غذا و دارو نيز قابل اجرا هستند ميزان مهاجرت مواد سازنده پليمرها به سمت مواد غذايى مشابه سنجيده مى شود. در واقع وزارت بهداشت مقاومت و ميزان مهاجرت مواد سازنده پليمرها را در حلال ها يا محلول هاى مشابه مواد غذايى مى سنجد.

 هم اكنون پنج هزار كارخانه و كارگاه توليد ظروف يك‌بار مصرف در كشور وجود دارد، اين در حالي است كه تنها 300 كارخانه از اين تعداد مجوز توليد اين ظروف را دارند و مشخص نيست، مابقي اين كارخانه‌ها از چه موادي و چگونه نسبت به توليد اين ظروف اقدام مي‌كنند.

پس نکته مهم در احداث این کارخانه رعایت کامل استانداردها است ، تا محصولی با خطرات کمتر و حداقلی را به بازار ارئه نمایند.

  اصولا ظروف يكبار مصرف براي يك بار استفاده ساخته شده‌اند زيرا در صورت تكرار شيارهاي بسيار كوچكي كه قابل رويت هم نيستند در آنها به وجود مي‌آيد كه علاوه بر مستعد كردن شخص به عفونت‌هاي دستگاه گوارش به علت آزاد كردن مولكول‌هاي آلي و صنعتي به داخل آب يا غذا، انسان را در معرض انواع سرطان قرار مي‌دهند.

 استفاده از ظروف يكبار مصرف خطر ابتلا به سرطان كبد را افزايش مي‌دهد. اين ظروف علاوه بر سمي بودن به دليل آزاد كردن ماده «مونومر استايرن» باعث ايجاد سرطان كبد مي‌شوند.

 در ظروف پلاستیکی یکبار مصرف ماده‌ای سمی بنام دیوکسین آزاد می‌شود که خطر بروز سرطان به خصوص سرطان سینه را در زنان افزایش می‌دهد.

در نهایت ذکر این نکته لازم به نظر می رسد که با توجه به شرایط زندگی امروزی استفاده از این ظروف اجتناب ناپذیر است ولی می بایست تا حد امکان از چند بار استفاده از این ظروف خودداری گردد. و همانطور که در بالا ذکر شد از گرم کردن غذا در این ظروف نیز پرهیز شود

ارسال نظر